spot_img

Bankovní identita: Vyplatí se ji používat?

Bankovní identita představuje nadčasovou záležitost v oblasti internetového bankovnictví. Momentálně tento systém internetového bankovnictví již funguje v několika evropských zemích, a to včetně celé České republiky.

Co je to bankovní identita?

Bankovní identita je digitální ověření totožnosti osoby pomocí bezpečnostních metod, které nabízí její elektronické bankovnictví. Díky jejímu používání se vám značně zjednoduší život online. Vyřeší všechny problémy se zapomenutými hesly, jelikož nyní vám bude stačit jen jedno, které používáte pro přihlášení do vašeho internetového bankovnictví.

Identifikace bankovní identitou na webech institucí a firem poskytujících e-služby je navíc stejně bezpečná, jako když se přihlašujete do svého stávajícího elektronického bankovnictví. Každé ověření provádí banka na základě vaší iniciativy a souhlasu. Díky bankovní identitě můžete čerpat elektronické služby odkudkoliv. Stačit vám k tomu bude pouze zařízení s internetem. Nadále již nemusíte chodit do klientských center a stát ve frontách.

Jak získat bankovní identitu?

Bankovní identitu vám poskytne vaše banka zdarma, pokud ji již nabízí. Nic za ni neplatíte ani při následném ověřování vaší totožnosti při přihlašování či čerpání služeb. Stačí si stáhnout aplikaci či se přihlásit na internetové stránky vaší banky a bankovní identitu si můžete za pár minut vytvořit.

Co bankovní identita umožňuje?

Bankovní identita vám poslouží nejen k identifikaci při přihlašování, ale můžete díky ní například i elektronicky podepisovat dokumenty či automaticky vyplňovat formuláře. Bank ID vám otevře i další nové možnosti. Můžete si přes ni vyřídit i odběr elektřiny nebo třeba půjčování financí. Například rychlá půjčka lze nyní zřídit doslova ihned.

Díky bankovní identitě si také jednoduše můžete stáhnout certifikáty o očkování, prodělané nemoci či testu na covid-19. Mezi další benefity, které Bank ID přináší, je možnost nahlédnout do katastru nemovitostí. Můžete si přes ni založit nebo změnit živnost a získat výpis z živnostenského rejstříku.

Máte už i vy zřízenou svou bankovní identitu? Nebo jste o tomto systému doposud nevěděli a bance jste podepsali něco, čemu jste nerozuměli? S bankovní identitou už končí zmatek v papírech a nekonečné běhání po pobočkách nebo po úřadech.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články